INTER-TOUR - Busy do Holandii i Niemiec
Český Deutsch English
Zadzwoń do nas+48 602 782 271 Rezerwacja
INTER-TOUR
Pokaż menu

Busy do Holandii i Niemiec
Przewóz osób Katowice, Opole, Wrocław

Jeżeli planujesz szybki przejazd do Niemiec czy Holandii to zapraszamy do kontaktu. Zamów już teraz busa do Niemiec lub Holandii. Nie czekaj na ostatnią chwilę.

 

Wejdź do zakładki "zarezerwuj przejazd", a w razie pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zarezerwuj przejazd

Każdy z nas lubi podróżować, niezależnie od pogody czy pory roku. Niestety nie wszyscy dobrze znoszą podróże! Dla wielu ludzi podróż wiąże się z chorobą lokomocyjną. Objawy tej choroby mogą wystąpić podczas podróży w zasadzie każdym środkiem komunikacji, w tym najczęściej podczas jazdy busem lub samochodem. Wybierając się w podróż busem do Niemiec lub Holandii warto zabezpieczyć się przed dolegliwościami związanymi z tą chorobą. Mogą one  popsuć najlepiej zapowiadającą się podróż! Na szczęście jest na nie sposób i to nie jeden! Jak sobie z nią poradzić? I czy jest to w ogóle możliwe?

Objawy choroby lokomocyjnej

Na chorobę lokomocyjną cierpią głównie dzieci, ale okazuje się, że co piąta osoba dorosła cierpi z powodu mniej lub bardziej nasilonych objawów choroby lokomocyjnej, zwanej inaczej kinetozą. Po czym poznać, że cierpisz na chorobę lokomocyjną? Początkowo nie objawia się ona niczym niezwykłym - znużenie, ogólne osłabienie, ból głowy, czy też uporczywe ziewanie. W tym momencie nie ma powodów do niepokoju! Po nich następują objawy, które są już niestety bardziej nieprzyjemne: zawroty głowy, zimne poty oraz nudności i wymioty. Dolegliwości nasilają się przy częstym przyspieszaniu i hamowaniu. Musimy pamiętać, że chorobie sprzyja również woń spalin oraz podziwianie widoków przez okno.

Jak zorganizować podróż aby objawy były jak najmniej dokuczliwe?

W pierwszej kolejności (jeszcze przez podróżą), poinformuj kierowcę o twoich dolegliwościach! Powinien on wiedzieć że jakiekolwiek większe wstrząsy powodować mogą nieprzyjemne samopoczucie. Choroba lokomocyjna jest uciążliwą dolegliwością, można jednak nad nią zapanować dbając o kilka istotnych elementów w trakcie podróży. Oto kilka z nich!

Siadaj zawsze przodem do kierunku jazdy i patrz na stabilny punkt w krajobrazie. Nigdy nie skupiaj wzroku na czytaniu oraz mijanych obiektach!  Najlepiej będzie, gdy przyjmiesz pozycję półsiedzącą z podparciem głowy. W busie lub autobusie warto, abyś poszukał miejsca jak najdalej od osi kół. Planując już tak dokładnie podróż, najlepszym wyjściem będzie jazda nocą, kiedy prawie całkowicie wyłączone są bodźce wzrokowe. A co z jedzeniem? Przed podróżą należy zjeść lekko strawny posiłek, unikać ucisku brzucha, ubierając się w swobodny strój, nie pić dużych ilości płynów, (zwłaszcza gazowanych i alkoholu)! Z pomocą może przyjść miętowa lub mocno kwaśna guma do żucia.


Jeżeli czujemy, że stanie się coś niedobrego, należy zamknąć oczy, oddychać głęboko i myśleć pozytywnie. Pamiętaj również o tym, aby robić sobie przerwy w podróży na świeżym powietrzu, które są jednym z najlepszych leków przeciwdziałających kinetozie.

Przyjemnego podróżowania!

Chcesz zamówić busa on-line? Kliknij w przycisk obok! ZAMÓW ON-LINE
ZAMÓW BUSA ON-LINE
INTER-TOUR
INTER-TOUR © 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone
Facebook